Acosta az élre küzdötte magát a középmezőnyből, de Dixon nyerte az izgalmas Moto2-es versenyt – P1race.hu

A Moto2-es Katalán Nagydíjat a pole pozícióból induló Jake Dixon nyerte meg, miután az utolsó körben sikerült megelőznie Arón Canetet. Pedro Acosta, bár a hatodik helyen ért célba, összetettben így is örülhet az eredménynek. A verseny rendkívül izgalmas volt, ahogy a Moto3-as futam után folytatódott a Moto2-esekkel. Dixon remek rajtot kapott, Canetet viszont lerajtolták, ami lehetővé tette a brit pilótának, hogy megszerezze a vezetést. Manuel González pedig feljött a második helyre. A verseny során több helycsere is történt, de végül Dixon állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Forrás: P1race