Francia urak a Ypres Rallyn: A győzelem öröme

A 60 éves Ypres Rally történelme során új győztest jegyezhettek fel idén, miután a francia Stéphane Lefebvre szerezte meg a győzelmet…

Az idei, 60 éves Ypres Rallyen Stéphane Lefebvre szerezte meg az első helyet, ezzel új győztest avattak belga versenytársai között, megelőzve a címvédőt. Az 91 fős mezőnyben 18 gyorsasági szakaszon kellett helytállniuk a versenyzőknek, összesen 222.57 km versenytávval. A versenyen Freddy Loix volt a legeredményesebb versenyző, 11-szer korábban nyerte meg már ezt a futamot. Stéphane Lefebvre először győzött a Ypres Rallyn, Toyotával versenyzett. A második helyen Maxime Potty ért célba új autójával, míg a dobogó harmadik fokán Cédric Chérain zárt, 1:17.9 perces hátránnyal. Max Verstappen édesapja, Jos Verstappen, nem tudott jó eredményt elérni, sorozatban kiesett az előző három versenyen.