Kyle Busch a pole-ban, hatalmas baleset a doveri edzésen –

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

Kyle Busch a Dover Motor Speedwayen szerezte meg idei első NASCAR Cup-karrierjének harmincnegyedik rajtelsőségét, átlagsebessége 162.191 mph volt, 0.033 másodperccel megelőzve Ryan Blaney-t. A Richard Childress Racing versenyzője így először hozott pole-t csapatának a Delaware-i oválon 1982 óta. A futam rajtrácsán a második pozícióban William Byron, a harmadik és negyedik helyet pedig a múlt heti talladegai győztes Tyler Reddick osztotta meg. A Zane Smith és Kaz Grala által okozott baleset miatt utóbbi indulása bizonytalan, mivel tartalékautóval kellene elindulnia a versenyen. Christopher Bell körét sem tudta befejezni a kvalifikáción.