Loubet új lendülettel tekint a jövőbe a WRC-ben, bár csalódással zárta az idei szezont

Kép forrása: RallyCafe

Pierre-Louis Loubet tavaly év végén kikerült az M-Sport csapatából és idén a WRC2-ben áll rajthoz, ahol Portugáliában kezdi szezonját.

Pierre-Louis Loubet tavaly elhagyta az M-Sport csapatát, és idén a WRC2-ben versenyez, ahol Portugáliában kezdi a szezont. A francia versenyző tavaly nem tudott úgy teljesíteni, mint 2022-ben, ezért távozott az M-Sporttól. Loubet elmondta, hogy sok balszerencse érte a tavalyi szezonban, de szeretett volna a WRC csúcskategóriájában maradni. A francia pilóta 12 versenyen indult tavaly, de csak ötször szerzett pontot, végül a 11. helyen végzett a bajnokságban. Loubet az M-Sporttal való szerződésének megszűnése ellenére optimista a jövőt illetően, és bízik abban, hogy jobb eredményeket ér majd el. A 27 éves versenyző idén a WRC2-ben folytatja pályafutását Skoda Fabia RS Rally2-vel, és Portugáliában veszi kezdetét a szezonja.