A tökéletes terep: Heikkila győzelmet arat a Rally2-es Toyotával a murván

Mikko Heikkila győzelmével kezdődött az idei olasz murva bajnokság, így a finn versenyző a havas Lappföld Rally után már murván is…

Mikko Heikkila nyerte az idei olasz murva bajnokság első futamát, így már két győzelmet tudhat magáénak, miután a Lappföld Rallyn is diadalmaskodott. A Rally Città di Foligno versenyen a Step Five Motorsport csapatában kezdte megmérettetését, és győzelmet aratott az Olasz Murva Rally Bajnokság szezonnyitóján. A finn versenyző uralta a versenyt, 40.9 másodperccel előzte meg az ezüstérmes Alberto Battistolli-t, míg a dobogó harmadik fokára Umberto Scandola állhatott 1:34.6 perces hátránnyal. Heikkila kiemelte, hogy a csapat remek munkát végzett, és a Rally2-es Toyota jól teljesített a nehéz körülmények között. A finn pilóta pozitív élményként említette az olasz közönség szeretetteljes fogadtatását és várakozását. A következő megmérettetés a Rally Hungary lesz, ahol Heikkila ismét a Toyotával versenyez majd.