Európa-bajnokság: Hansen nyert Belgiumban, a magyarok a legjobb három között

Timmy Hansen nyerte a belgiumi Mettetben a rallycross világbajnokság ötödik fordulóját. Az Euro RX1-ben Benyó Máté, az Euro RX3-ban Körmöczi Balázs a harmadik helyen várja a vasárnapot.

Timmy Hansen győzött a belgiumi Mettetben a rallycross világbajnokság ötödik fordulójában, miközben Benyó Máté az Euro RX1-ben, Körmöczi Balázs pedig az Euro RX3-ban a harmadik helyen áll a vasárnapot várva. A Hansen testvérek pole-ból és második helyről rajtoltak a WRX döntőben Mettetben, amit végül Timmy nyert meg Kevin és Kristoffersson előtt. A magyar versenyzők közül Benyó Máté a Euro RX1-ben, Körmöczi Balázs az Euro RX3-ban, valamint ifj. Kiss László, Koncseg Zoltán és Mózer Márk is jól szerepeltek az eseményen. Sajnos Kovács Sámuel sérülést szenvedett, így nem tudja folytatni a hétvégét a rallycross világbajnokság Mettet-i fordulóján.