A cím: „Kristoffersson lekörözte Hansent a portugáliali versenyen

A rallycross-világbajnokság utolsó előtti versenyhétvégéjén Johan Kristoffersson nyerte az első versenyt, a második napon viszont Kevin Hansen diadalmaskodott és ezzel idén először állt a dobogó tetejére.

A rallycross-világbajnokság utolsó előtti versenyhétvégéjén Montalegre-ben zajlott az esemény, ahol Johan Kristoffersson nyerte az első versenyt, míg a második napon Kevin Hansen diadalmaskodott. A nagyobb magasság és az hosszú egyenesek miatt várták, hogy az elektromos autók kedveznek majd ezen a pályán, ám Kristofferssonnak meglepetésére ez inkább hátrányára vált. Kristofferssonnak sikerült a harmadik rajthelyre előrejutnia, de a döntőben technikai problémák miatt a győzelmet végül Kevin Hansen szerezte meg. A Hansen testvérek teljesítménye a vasárnapi versenyen azt eredményezte, hogy Kristoffersson vezet a pontversenyben Kevin Hansen előtt, 206 ponttal. Timmy Hansen és Veiby 147-149 pontjukkal élvonalban vannak a bajnokságban.