Az „Erik Cais Égi Segítségért Fohászkodik a Barum Rallyn” cím hatásos lenne.

Erik Cais bár korábban a Rally2-es kategória egyik élversenyzőjének számított az ERC-ben, idén nem úgy alakulnak versenyei, ahogy azt a…

Erik Cais, bár korábban az ERC Rally2-es kategóriájának élversenyzője volt, idén nem tudja elérni a tervezett eredményeket, így a hazai futamán sem várható túl jó szereplés tőle, hacsak meg nem esik az eső. Korábban Cais mindig az esélyesek között volt az ERC-ben, különösen a Barum Rallyn, ahol 2021-ben az élről visszaesett és a következő években 4., majd 8. helyen végzett. Idén azonban nem úgy alakulnak Cais ERC-futamai, mint ahogy tervezte, a Rally Hungaryn 5. lett, de a Kanári-szigeteken és Rómában csak a középmezőnyben zárt. Erik Cais nagyon nehéz versenyre számít a Barum Rallyn is, ahol több mint 100 induló lesz, köztük 5 magyar páros. Cais optimális esélyt látna jobb eredményre esős körülmények között, és reménykedik abban, hogy az esemény idején csapadék fog esni, ami segíthet kihasználni az esős verseny tapasztalatát és tudását a versenypályán.