Bagnaia diadalának hátterében Martín bukása és Márquez remek rajtja állt

Francesco Bagnaia nyerte meg az Indonéz Nagydíj fordulatos sprintfutamát Enea Bastianini és Marc Márquez előtt.

Francesco Bagnaia győzött az Indonéz Nagydíj óriási fordulatokat hozó sprintfutamán Enea Bastianini és Marc Márquez előtt. Martín, a címvédő, 24 pontról 12-re csökkentette hátrányát a tabellán, mivel Jorge Martín, a pole-pozícióból indulva csupán tizedikként zárt a bukása miatt. Az Indonéz Nagydíj szombati programja a MotoGP 13 kört futó sprinttel zárult, ahol Martín, Bezzecchi és Acosta az első sorból várták a rajtot. Martín balesete után Bagnaia magabiztosan vezetett, de a verseny során több pilóta is hibázott. Bezzecchi’s bukása után Márquez és Bastianini szerezte meg a futam második és harmadik helyét.