Az „Espargaró kihasználta Viñales bukását, Bagnaia csak a pole pozícióját veszítette el a fólia miatt” cím hatásos lenne erre a témára.

Aleix Espargaró körrekorddal nyerte meg a Brit Nagydíj időmérő edzését. Mellőle Francesco Bagnaia és Enea Bastianini rajtolhat majd.

Aleix Espargaró körrekorddal nyerte meg a Brit Nagydíj időmérő edzését, előtte Francesco Bagnaia és Enea Bastianini rajtolhat majd. A címvédőtől, Marc Márquéztől, a plexi fóliája, valamint rossz pozíciója miatt elveszett a javítás lehetősége. A MotoGP időmérőjével elkezdődött a Brit Nagydíj szombati programjának érdemi része, 20 fokos levegő hőmérséklet mellett, 29 fokos pályahőmérsékleten. A Q1-ben több versenyző kényszerült motorra ülni, míg a Q2-ben Bagnaia és Bastianini versenyzők voltak a leggyorsabbak. Bagnaia megdöntötte Johann Zarco 2022-es körrekordját, a lassabbtól Bastianini, Jorge Martín, Aleix Espargaró következett Marc Márquezzel a sorban.