Andrea Kimi Antonelli kiesett hazai Forma-1-es versenyén a Mercedes gázpedáljának meghibásodása miatt a 46. körben, bár remekül szerepelt a nyolcadik helyig felkapaszkodva. Elmondása szerint a gázpedál gondokat okozott, csökkent a teljesítmény és néha megőrült a szenzor. Antonelli elismeri, hogy tovább kell dolgoznia vezetési képességein, főleg meleg időben javítani, hogy könnyebben tudja kezelni a gumikat. A 18 éves olasz pilóta túl sok figyelmet kapott a hazai szurkolóktól, ami negatívan befolyásolta a teljesítményét, de szereti a támogatást és kész tanulni a hibáiból a következő versenyekre. A fiatal versenyzőnek fontos lecke volt ez a tapasztalat, amely segít neki jobban kezelni a nyomást és koncentrálni a versenyzésre.
Kapcsolódó bejegyzések
-
A Monacói Nagydíj: Élőben a versenynap legfontosabb pillanatai
A 2026-os Forma-1-es idény hatodik versenyét, a Monacói Nagydíjat rendezik vasárnap. Tarts velünk, és semmiről sem... -
Az életveszélyes tempóban: Verstappen tanácsa a versenyzőnek
Verstappen tanácsa Antonellinek: Várj egy másodpercet a rajtnál! -
Az erőforrások hatékony kezelésének fontosságát hangsúlyozó cím: „Piastri: Az erőforrások Monacóban is kulcsfontosságú szerepet játszanak
Oscar Piastri a 7. rajthelyről vághat neki a vasárnapi Monacói Nagydíjnak, és úgy véli, a hercegség... -
Turbóval felvértezve: Kimi a sebesség mestere
Peter Bonnington hosszabban beszélt versenyzőjéről annak újabb parádés pole-pozíciója után, és elárulta, a fiatal olasz teljesítménye... -
Antonelli magabiztos a monacói rajtról: Nincs szükség varázslatra
Kimi Antonelli óriási lehetőség előtt áll a Monacói Nagydíjon: a pole pozícióból rajtolhat, miközben mögötte Max... -
Az cím: „Az Antonelli monacói győzelme a Mercedes trükkös hátsó szárnyával
Kimi Antonelli monacói pole-pozíciója több tényező szerencsés együttállásának eredménye volt, ám a Mercedes egyik apró, trükkös...