A McLaren Group Holdings pénteken új dokumentumot nyújtott be a Companies House-nak, melyből kiderült, hogy Montezemolo bekerült az igazgatótanácsba, általa a kilencedik igazgató lett.
Montezemolo, a Ferrari F1 történetének ikonikus alakja, komoly sikereket ért el két különböző korszakában.
Az olasz szakember 2014-ig volt a Ferrari elnöke, így a McLaren csatlakozása meglepő lépés.
Montezemolo kinevezése azután történt, hogy a McLaren Automotive átvételre került a McLaren Group Holdings Ltd. alatt.
Az olasz szakember és Nick Collins is tagja lett a McLaren Automotive igazgatótanácsának, így egyre több tapasztalt vezető kerül be a McLaren cégcsoportban.
Montezemolo egykor Ferrari hívének vallotta magát, így érdekes lesz figyelni, hogyan fogadják Olaszországban az átigazolását.
Kapcsolódó bejegyzések
-
A Williams csapat pénzbüntetést kapott, Hülkenberg viszont megúszta
A Williams pénzbüntetést kapott, Hülkenberg megúszta -
Hamilton felfedezte az ‘olasz Bonót’ a Ferrarinál
Lewis Hamilton rendkívül elismerően beszélt új versenymérnökéről, Carlo Santiról, akit saját „olasz Bonójának” nevezett, miután a... -
-
A hivatalos bejelentés: Leclerc meghosszabbította szerződését a Ferrarival!
Véget vetett a találgatásoknak a Scuderia Ferrari: a maranellói alakulat szerdán hivatalosan is bejelentette, hogy meghosszabbította... -
Ambiciózus célkitűzések és vadállomás: Antonelli az autóversenyzés filozófiájáról
„A Mercedesszel akarok nyerni, aztán meglátjuk…” – Antonelli a Ferrariról -
A McLaren 1000. Formula-1-es versenyének ünneplése: igazi mérföldkő a csapat történetében
A McLaren történelmi mérföldkőre készül a hétvégi Monacói Nagydíjon, ahol a csapat saját számítása szerint 1000....