Fred Vasseur, az Alfa Romeo csapatfőnöke a Spanyol Nagydíj után Lewis Hamilton védelmébe vette, aki csalódottan nyilatkozott hetedik helyéről, kijelentve, hogy „nulla pozitívumot” érzett a versenyen, és nem érti, miért teljesített gyengén az SF-25-öse. A brit pilóta ötödik helyről startolva dobogós helyezésre vágyott Barcelonában, de végül hetedik lett, miután Nico Hülkenberg megelőzte a biztonsági autó periódusát követően. Max Verstappen büntetése miatt végül hatodik helyen végzett, de ez sem enyhítette a csalódását. Vasseur úgy véli, hogy Hamiltonnak nincs ok panikra, mivel tapasztalt pilóta, és megjegyezte, hogy a verseny hetven százalékában Russell előtt haladt. A csapatfőnök ugyanakkor elismerte, hogy problémák merültek fel az autóval az utolsó szakaszban a biztonsági autó előtt, amely befolyásolta az eredményt. Vasseur nem kívánt további részleteket közölni a probléma természetéről, mikor a sajtó ezt firtatta.
Kapcsolódó bejegyzések
-
Antonelli magabiztos a monacói rajtról: Nincs szükség varázslatra
Kimi Antonelli óriási lehetőség előtt áll a Monacói Nagydíjon: a pole pozícióból rajtolhat, miközben mögötte Max... -
Az cím: „Az Antonelli monacói győzelme a Mercedes trükkös hátsó szárnyával
Kimi Antonelli monacói pole-pozíciója több tényező szerencsés együttállásának eredménye volt, ám a Mercedes egyik apró, trükkös... -
Elit csata a Forma-1-ben: Ferrari vs. Antonelli- összefoglaló a szombati hírekről
Váratlanul lassú a McLaren, Russellnek nem fekszik az autó, Verstappen újra erőre kapott, Antonelli szárnyal. Ezekről... -
Wolff: A pozitivitás ereje Kimi személyisége alapján
Felemás érzésekkel figyelhette a Monacói Nagydíj kvalifikációját a Mercedes. Kimi Antonelli ismét zseniálisan autózott, és pole-t... -
Verstappen elégedett a második helyezéssel, de tart a Ferrariktól” – Feszültség a Forma-1-ben
Egy rendkívül kiélezett időmérő edzésen szerzett második rajthelyet a Monacói Nagydíjon Max Verstappen, aki a kezdeti... -
Az élcsapatokkal szemben: Verstappen fantasztikus napot zárt a pályán
Elégedett az első sorral Max Verstappen, aki szerint az idei autókkal élvezetes volt a monacói kör:...