Kárai Tamás remek teljesítménye: újra a top 5-ben az RX1-ben

Az új generációs Audi S1-gyel megismételte előző évi bajnoki végeredményét Kárai Tamás – de bizonyos szempontból felül is múlta azt, hiszen 2023-ban négyszer bejutott a döntőbe.

Kárai Motorsport csapata elkészítette új autóját az Európa-bajnokság szezonnyitó versenyére. A verseny Nyirádon került megrendezésre, és Kárai Tamás a harmadik helyen végzett az előfutamokban. Sajnos azonban egy kardántörés miatt az elődöntőben véget ért a hétvégéje. Ez az Eb-forduló történelmi volt, mert először vett részt a csapat két autóval, és a norvég ralikrossz-sztár, Andreas Bakkerud is részt vett. Kárai Tamás szezonja folytatódott Portugáliában, ahol a döntőbe jutott és negyedikként végzett. Norvégiában dobogóra állt, majd Svédországban és Belgiumban is versenyzett. Az év végén Németországban 5. helyen zárta az Európa-bajnokságot. A következő szezonban is az Európa-bajnokságra összpontosít, és reméli, hogy még több dobogós helyet és jobb eredményt ér el.