Az FIA hatékony válasza a katari hőség problémájára

A Motorsport Világtanács idei utolsó ülésén az F1-es pilóták extrém körülmények közötti hűtése volt a fő téma – de született döntés más ügyben is.

Az idei utolsó ülésen a Nemzetközi Automobil Szövetség Motorsport Világtanácsa beszélt több Formula-1 témáról. Az egyik fő téma a Katari Nagydíjon tapasztalt probléma volt, amikor a nagy hőség miatt több versenyző rosszul lett vagy elájult. Az FIA bejelentette, hogy vizsgálatot indított és lépéseket tesznek a hasonló helyzetek elkerülése érdekében, köztük egy „hűtőüreg” bevezetését az autókra. Ezen kívül, az autók padlólemezén található bizonyos fémalkatrészek számát és tömegét is korlátozzák a veszély elkerülése érdekében. A rajtrácsprocedúra időtartamát 40 percre csökkentik, és az autókon dolgozó szerelőknek biztonsági okokból el kell hagyniuk a bokszutcát 90 másodperccel a felvezető kör kezdete után. Továbbá, apró módosítások is történnek a 2026-os motorszabályokkal kapcsolatban a sportszakmai, technikai és pénzügyi területen.