Taylor nyert és új pályacsúcsot állított fel!

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

A 2022-es Rolex 24 versenyre való felkészülés során már látható volt, hogy idén elbúcsúzhatunk a Daytona International Speedway pályacsúcsától. Oliver Jarvis rekordját, aki akkor még Mazdával versenyzett, 2019-ben állította fel 1 perc 33.685 másodperccel. Azonban a vasárnapi gyakorlás során már három autónak sikerült ennél gyorsabban köröznie, de a kvalifikáció során Pipo Derani végül megdöntötte a rekordot. A brazil versenyző a 31-es számú Cadillac volánja mögött 1:32.656-al teljesítette a kört. Ez több, mint 1 másodperccel jobb eredmény, mint az öt évvel ezelőtti csúcs. A második helyen egy másik Cadillac, a Chip Ganassi Racing által vezetett 01-es autója landolt, míg a harmadik helyen a #7 Penske Porsche végzett. Az LMP2 kategóriában a United Autosports #2 Orecája szerezte meg az első helyet, míg a GTDPRO-ban a Sebastian Priaulx által vezetett AO Racing #77 Porsche bizonyult a leggyorsabbnak. A GTD kategóriában pedig a Vasser Sullivan csapatát képviselő Parker Thompson szerezte meg a legjobb időt. A 62. Daytona 24 január 27-én indul.