SPORTTÖRTÉNELEM: Női bajnokot avatott az amerikai autóversenyzés! –

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

Vasárnap hajnalban az Oklahomai I-44 Riverside Speedwayen történelmet írt Jade Avedisian, aki a harmadik helyen ért célba az Xtreme Outlaw Midget Series szezonzáróján. Ez a helyezés elegendő volt számára ahhoz, hogy megszerezze a bajnoki címet, és ezzel ő lett a midget-szakág 90 éves történelmének első nemzeti szintű női bajnoka. Jade Avedisian már korábban is bizonyított a regionális pályákon, de idén igazán felhívta magára a figyelmet, amikor a Chili Bowlon, a midget-szakág Super Bowlján harmadikként végzett. Az egész szezon során is remek teljesítményt nyújtott, több győzelmet és számos helyezést ért el a top 10-ben. A NASCAR Cup-versenyző, Christopher Bell is elismerően nyilatkozott Avedisian pályafutásáról, és úgy gondolja, hogy nagy jövő áll előtte.

Forrás: USAracing