Szenzációs siker: Shane van Gisbergen hódít az Xfinity mezőnyében!

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

Shane van Gisbergen vasárnap hajnalban elsőként érkezett célba a Portland International Racewayen a NASCAR Xfinity sorozatban, megelőzve Justin Allgaiert.A Kaulig Racing újonca sikeresen tartotta magát a négy körös hajrában, és 0.941 másodperccel megnyerte a versenyt.A JR Motorsports 7-es Chevyjét megelőzve a leintés pillanatában Van Gisbergen egy látványos gumifüstölős ünneplést mutatott be.”Fantasztikus érzés volt! Imádom ezeket az autókat.” – nyilatkozta a győzelem után a 34 éves új-zélandi versenyző.Az Xfinity történetének hetedik USA-n kívüli győzteseként Shane van Gisbergen bejutott a rájátszásba, míg a Kaulig Racing triójából AJ Allmendinger is top 5-ös helyen végzett.