NASCAR: 58 éves rekord és továbbjutást érő negatív statisztika – 5 érdekes tény a rájátszás top 12-es szakasza után –

A Charlotte Motor Speedway-n lezárult a NASCAR Cup bajnoki hajrájának második szakasza, ahol Kyle Busch, Ross Chastain, Bubba Wallace és Brad Keselowski búcsút mondott a kupának. Aj Allmendinger ünnepelhetett a victory lane-en, aki előzőleg nem jutott be a playoffba. Martin Truex Jr. és Harrison Burton azok a pilóták, akik az utolsó hét futamon nem tudtak a top 15-ben végezni. A veterán versenyzőnek sikerült bejutnia a harmadik körbe, pedig az előző két szakaszban nem ért el top 10-es eredményt. Az idei bajnoki döntőre csak Christopher Bell kvalifikálódott a négyből, mivel Joey Logano és Chase Elliott nem jutottak be a rájátszásba, és Chastain a legjobb 12 között búcsúzott. AJ Allmendinger Dan Gurney után az első olyan pilóta lett, aki háromszor nyert road versenyt a Cup-ban. A Charlotte Motor Speedway különösen kedves számára, hiszen itt minden Xfinity Series futamon győzött, és idén a főkategóriában is nyert.

Forrás: USAracing