Lett egy elit klubja a NASCAR-nak, aminek egyelőre csak Kyle Larson a tagja –

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

Kyle Larson vasárnap a Las Vegas Motor Speedwayen meggyőző teljesítménnyel váltotta meg a jegyét a NASCAR Cup rájátszásának bajnoki döntőjébe. Nem csak a versenyt nyerte meg, hanem az első két szakaszt is dominánsan nyerte, és ő töltötte az élen a legtöbb kört a versenyen. Ezáltal ő lett az első pilóta a széria Next Gen-érájában, aki egyetlen szezonon belül több mint 1000 kört töltött vezető pozícióban. A Hendrick Motorsports versenyzője jelenleg 1031 kört vezetett az idén, míg csapattársa, William Byron 896 kört, Martin Truex Jr. 841 kört, és Denny Hamlin 797 kört vezetett az első helyen. Még három verseny van hátra az idényből, így van esély arra, hogy további pilóták is csatlakozzanak a klubhoz, amely jelenleg csak Larssont számlálja tagként.

Forrás: USAracing