Nagy meglepetést okozott Larson győzelme és SVG elvesztett második helye a versenyen

Kép forrása: USAracing

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

A Hendrick Motorsports 2022-ben visszatért a NASCAR Xfinity Series mezőnyébe a 17-es számú Chevy Camaróval, melyet a csapat alapító tragikusan fiatalon elhunyt fia, Ricky Hendrick tiszteletére festettek. Ricky 2004-ben, 24 évesen vesztette életét repülőgép-balesetben. A 17-es autó rendkívül jelentős az HMS csapat történetében, Darrell Waltrip például vele nyert kilenc Cup-futamot. Az újrakezdett Xfinity-projekt első győzelmét Kyle Larson hozta a Circuit of the Americas pályán a Focused Health 250-en. A várva várt siker hosszú hajrá után jött össze, de végül Larson az élboly elhibázott manővereit kihasználva diadalmaskodott. Az élmezőnyben azonban sok büntetést osztottak ki a kanyarok lecsipkendése miatt, végeredményben pedig Larson vezetésével holtversenyben Allmendingerrel a legtöbb kört az élen töltő SVG végzett a második helyen.