Kyle Larson kimagasló teljesítménye Las Vegasban és történelmi siker a Hendrick Motorsports számára

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

A Las Vegas Motor Speedway Pennzoil 400 versenyén Kyle Larson 0.441 másodperccel előzte meg Tyler Reddicket, megnyerve a futamot és főkategóriás karrierje 24. győzelmét szerezve a Hendrick Motorsports csapatában. Ez a siker jelentős lépést jelentett a rájátszás felé, ahova már csapattársai, William Byron és Daniel Suarez is jegyet váltottak. Larson HMS-mérföldkőhöz érve a csapat 100. és 101. szakaszgyőzelmét is összeszedte az első szakaszok végén. A versenyen Larson dominált, 181 köröt vezetőként teljesítve az összes 267 körből, és így az HMS négy egymást követő tavaszi futamgyőzelmét ünnepelhette Las Vegasban. Ryan Blaney lett a futam harmadikja, továbbá top 5-ben zártak még Ross Chastain és Ty Gibbs is. Noah Gragson a hatodik helyen ért célba legjobb Cup eredményével, míg Derek Kraus bemutatkozó futamán két körön át vezette a mezőnyt. Bubba Wallace számára nehéz nap volt, mivel problémák léptek fel az autójával és végül áthajtásos büntetést is kapott. Wallace a verseny vége felé segíteni próbált csapattársának, Reddicknek, hogy megközelíthessék a vezető Larosnt, de a stratégia nem hozta a várt eredményt. A verseny végén Byron 10. lett, megtörve az elején szerzett hátrányát és pozitív hozzáállásával célba ért.