Jamie Chadwick történelmet írt az IndyCar előszobájában – Az első nő 14 év után a dobogón

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

A Jacob Abel Show legújabb epizódja az Indianapolis Motor Speedway útján játszódott. Az Abel Motorsports vezető versenyzője, Jacob Abel, nagyszerű sikereket ért el az Indy NXT sorozatban. A St. Petersburg utcáin második hellyel rajtolt, majd az alabamai futamon a pole-ból indulva végig uralta a versenyt. Az IMS-en rendezett duplaforduló során is kiválóan teljesített, mindkét futamon rajtelsőséget ért el, és a szombati futamot győzelemmel zárta. Abel Motorsports teljesítményét Jamie Chadwick szép dobogós helyezése tette még emlékezetesebbé. Chadwick a hatodik helyről rajtolva harmadikként ért célba, 16 év után ő lett az első női top 3-as befutó a sorozatban road-pályán.