Eckes hihetetlen teljesítménye: az ÖSSZES KÖRT az élen töltve nyert Nashville-en a NASCAR-ban!

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

Christian Eckes péntek éjjel elképesztő módon nyerte a Rackley Roofing 200-at a Nashville Superspeedwayen, ahol a McAnally-Hilgemann Racing pilótája már az első körben az élre állt, és végig uralta a futamot, 2.028 másodperccel megelőzve a második helyen befutó Daniel Dye-t. Eckes így csatlakozott Ron Hornaday Jr.-hoz, mint azon pilóták egyike, akik a dobogós helyekről indulva végig az élen versenyeztek az összes körön keresztül. Az 1997-es győzelmével Hornaday Jr. és az 2012-es sikerével Timothy Peters után Eckes harmadik pilótaként ért el ilyen bravúrt a Truck Series történetében. Eckes vezeti a bajnoki állást 40 ponttal a második helyen álló Corey Heim előtt. A Nashville-i futam volt az év tizenharmadik állomása, ahol Eckes vívta ki magának a győzelmet, és tökéletes teljesítménnyel a victory lane-re állhatott.”