Martin Truex Jr. hivatalosan visszavonul a motorsport világából

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

Martin Truex Jr. hivatalosan bejelentette, hogy az idei szezon után befejezi teljes munkaidős versenyzői karrierjét a NASCAR-ban. A Joe Gibbs Racing versenyzője a döntésének hátteréről elmondta, hogy most érezte megfelelőnek az időt a visszavonulásra, nem a teljesítménye miatt hozta meg a döntést. Truex leszögezte, hogy továbbra sem hagyja el a sportot, és bízik benne, hogy a jövőben visszatérhet néhány versenyre, például az Xfinity-ben vagy a Daytona 500-on. A 43 éves versenyző pályafutása során összesen 34 győzelmet szerzett, valamint bajnoki címet is nyert a NASCAR Cup-ban. Truex jelenleg az ötödik helyen áll az alapszakaszban, és a tizedik a rájátszás listáján. Joe Gibbs, csapatfőnöke szerint továbbra is számíthatnak Truexre, aki a JGR nagykövete lesz és akár még beugróként is visszatérhet a pályára a jövőben.