A világ legveszélyesebb versenypályája: A Halálkanyar

Kép forrása: USAracing

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

A Langhorne Speedway, az Indianapolis 500 háromszoros győztese, Bobby Unser szerint a világ legveszélyesebb, legkegyetlenebb és leggyilkosabb pályája volt. Az oválnak nevezett pálya valójában egy szinte tökéletes kör volt, amelyen a versenyzők autói folyamatosan balra kanyarodtak. Ezért nem volt ritka, hogy a versenyek során pilóták rosszullét miatt kénytelenek voltak feladni a versenyt. A Langhorne Speedway 1926-ban nyitotta meg a kapuit Philadelphia Speedway néven. A helyi politikai elit felismerte az autóversenyekben rejlő bevételi lehetőségeket, és létrehozta az autók és motorok számára tervezett pályát. A pályát egy négyzet alakú területre tervezték, ezért hozták létre a kör alakú vonalvezetést. A pálya negyedekre volt osztva, amelyeket 1-es, 2-es, 3-as és 4-es kvadránsokként jelöltek. Az első verseny, amelyet az American Automobile Association (AAA) Open-Wheel bajnoksága rendezett volna, az esős időjárás miatt elmaradt.