A fánkozó verseny körüli botrány: Így ütötte el ellenfele apját a legendás győztes

Napi hírek és érdekességek a NASCAR és az IndyCar világából. Minden az amerikai autósportról magyar nyelven.

A múlt vasárnapi ASA Stars National Tour Winchester 400 versenyén történt incidensnek következményei lettek. Gio Ruggiero-t 25 bajnoki ponttal és 3 ezer dolláros pénzbírsággal sújtották, míg Stephen Nasse-tól 45 pontot vontak le és 4 ezer dollárt kellett fizetnie. Mindketten próbaidőre kerültek. Az Anthony Campi Racing csapat is büntetést kapott, a csapat négy tagját, köztük Nasse apját felfüggesztették a szezon hátralévő részére. Az incidens a verseny utolsó újraindítása után történt, amikor Ruggiero ráhúzott Nasse-ra, aki emiatt érintette a falat. A versenyt végül Ruggiero nyerte, míg Nasse a harmadik helyen ért célba. A történteket az ACR csapata nem hagyta annyiban, és szándékosan megkoccintották Ruggiero autóját a levezető körön, közben mutogatva neki. Ezután a pályán több elégedetlen csapattag is megjelent, köztük Nasse apja. Ruggiero pedig az autójával fánkozásba kezdett, repítve a levegőbe Jeff Nasse-t, ám szerencsére sérülés nélkül megúszta a balesetet.

Forrás: USAracing