Szlovén diadal és változatos magyar teljesítmény a horvát földön

Kép forrása: RallyCafe

Hétvégén rendezték a Horvát Rally Bajnokság idei harmadik futamát, melyen Rok Turk volt a leggyorsabb, a magyar versenyzők közül ketten…

A Horvát Rally Bajnokság harmadik futamát hétvégén rendezték, ahol Rok Turk bizonyult a leggyorsabbnak, míg két magyar versenyző jó helyről kiesett, Kovács Antal pedig a második helyen végzett. Az 50. Zagreb Delta Rally során 14 gyorsasági szakaszt és 151.06 km versenytávot kellett teljesítenie a 53 fős mezőnynek, öt magyar páros is részt vett a versenyen. A versenyen László Martin és Bán Viktor sikerrel tudott versenyezni Skodájukkal, de sajnos később balesetet szenvedtek, szerencsére sérülés nélkül. Rok Turk végül több mint 1 perces előnnyel nyerte a versenyt a második helyen záró Kovács Antal előtt, míg a harmadik helyen a horvát Jan Pokos – Viljem Oslaj kettős Rally3-as Forddal ért célba. A Horvát Nemzetközi Bajnokság élmezőnyében és a Horvát Nemzeti Bajnokság értékelésében is ez a helyezési sorrend alakult ki, a magyar versenyzők közül Szilágyi János és Balai Róbert a második helyről estek ki, míg László Zoltán és Kürti Tamás a 5. helyen, Locher János és Molnár Fanni pedig a Peugeot 106 S16-tal a 3-as kategória 10. helyén ért célba.