Szafari Rally 2024 – Kapsz mindent egy helyen!

Kép forrása: RallyCafe

A WRC idei harmadik versenyét, a Szafari Rallyt március 28-31. között rendezik a kenyai Naivasha környékén. Összegyűjtöttük a legfontosabb..

A 2022-es WRC harmadik versenyét, a Szafari Rallyt március 28-31. között rendezik a kenyai Naivasha környékén, mely az idei első murvás futam lesz.
A verseny története szorosan kapcsolódik Kelet-Afrika szívéhez, elsőként 1953-ban rendezték meg Coronation Safari néven II. Erzsébet királynő koronázásának alkalmából.
A verseny hírnevét az óriási hosszú és nehéz szakaszairól, a változékony időjárásáról, valamint az utak mentén élő állatokról kapta.
A verseny történetében kétszer nyert Sébastien Ogier, míg a legtöbb győzelmet Shekhar Mehta és Carl Tundo egyaránt öt alkalommal szerezte meg.
Az idei Rally Világbajnokságot Thierry Neuville vezeti hárompontos előnnyel, míg a Toyota és a Hyundai Motorsport gyártói bajnokságban pontegyenlőség van.