Epic Sainz diadala a Dakaron – Az Audi csapat lenyűgöző teljesítményt nyújtott

Mattias Ekström nyerte a Dakar nyolcadik speciálszakaszát, Sainz növelte előnyét az összetettben.

A Dakar rali nyolcadik szakasza során az Audi csillogása dominált, csak Guerlain Cicherit tudott beférkőzni közéjük. A motorosoknál Kevin Benavides volt a leggyorsabb. A szakasz homokon kezdődött és sziklákkal ért véget. A szakaszt két részre osztották, 165 km-re és 119 km-re. Nasser Al-Attyiah motorhiba miatt megállt a 62. km-en, de a cikkírás óta nem jutott el az első pontig. A szakasz Loeb és az Audi pilótáinak csatájáról szólt, még úgy is, hogy Loeb defektet kapott. Ekström nyerte a szakaszt, Peterhansel mögött. Carlos Sainz tartja az összetettben vezető pozíciót Loeb előtt. A motorosoknál Kevin Benavides a leggyorsabb, és összetettben Ricky Brabec vezet. Gyenes Emánuel a 27. helyen ért célba, Lónyai Pál és csapata nem tudta folytatni a versenyt. Kovács Miklósék jól haladnak a kamionos kategóriában, az ő összetettben a 14. helyen állnak. Darázsi Zsolt és Szalai Norbert is a versenyben vannak, Darázsi a 31., Szalai pedig a 34. helyen van az összetettben.