Rovanpera fényesen előzött a Lengyel Rallyn és az élen találta magát

Kalle Rovanpera nagyon jól döntött, hogy lágy gumikkal indult a Lengyel Rally első péntek délutáni szakaszán, amit így megnyert és…

Kalle Rovanpera remek döntést hozott a lágy gumikkal a Lengyel Rally első pénteki szakaszán, amit meg is nyert pályacsúccsal, és azonnal az élen találta magát a negyedik helyről. A délelőtti versenyt követően Andreas Mikkelsen állt az élen, aki Martins Sesks előtt vezetett 7.4 másodperccel. Kalle Rovanpera viszont közelített, és a gyorsasági szakasz után már az élen állt, 0.2 másodperccel megelőzve Mikkelsent. Elfyn Evans 2.4 másodperccel a negyedik helyen volt. Az első napot követően a gyorsasági időterv és a versenyzők helyezése ismert volt, Rovanpera, Mikkelsen és Sesks voltak az élen a Lengyel Rallyn. A verseny folytatása és a végeredmény még kérdéses volt, de Rovanpera remek előrelépést mutatott.