Nagy csata, végül óriási meglepetés a WRC2 portugál versenyén

A Portugál Rallyn hatalmas csatára lehetett számítani Oliver Solberg, Gus Greensmith és Yohan Rossel között, és bár a nagy csata létre is…

A Portugál Rally során Oliver Solberg, Gus Greensmith és Yohan Rossel között hatalmas csata zajlott, de a verseny váratlan fordulattal zárult. A WRC2-es értékelésben Yohan Rossel kezdett az élen, de Solberg hamar átvette a vezetést. A három versenyző közel maradt egymáshoz, Solberg végső győzelme csak 7,3 másodperces előnnyel jött Rossel és 13,3 másodperccel Greensmith előtt. A verseny drámai fordulatokat hozott – Oliver Solberg és Gus Greensmith is kiestek, így a győzelemért Jan Solans és Josh McErlean csatája alakult ki. Jan Solans végül 3,2 másodperces előnnyel győzött McErlean előtt, míg Lauri Joona harmadikként ért célba. A versenyen Solans lett az első, aki Rally2-es Toyotával diadalmaskodott a WRC2-es kategóriában. Rossel jelenleg vezeti a bajnokságot 10 pontos előnnyel Solberg és 13 ponttal Gryazin előtt.