Magyar sikerek a Historic ERC szezonnyitón

A spanyol Costa Brava Rallyval vette kezdetét az idei Historic ERC szezon, melyen a Mekler-házaspár kategóriája dobogós helyén zárt…

A 2021-es Historic ERC szezon a spanyol Costa Brava Rallyval startolt, ahol Mekler László és felesége dobogós helyen végzett a kategóriájában, míg Magoss Péteréknek nem sikerült befejezniük a versenyt. Magyar egységeként két páros képviseltette magát: Meklerék Alfa Romeóval, míg Magoss és Szabó Subaru Legacyval álltak rajthoz. Sajnos Magossék többször is szuperrallyzni kényszerültek, végül ki is estek a versenyből. Viszont Meklerék minden szakaszt teljesítettek, és összességében kitűnő eredményeket értek el a 23. helyen, a 2-es kategória 6. pozíciójában és a C1-es kategória 3. helyén. A versenyt absolut értékelésben Julien Saunier és Marie-Noelle Ratier nyerték, míg a Historic ERC kategóriában Angelo Lombardo és Giovanni Battista Campeis bizonyultak a leggyorsabbnak. A következő állomás a cseh Vltava Rally lesz, ahol ismét izgalmas versenyekre számíthatunk. Ne maradj le Te sem a Rally Hungary jegyvásárlásról, látogasd meg a honlapot, és szerezz be jegyeket elővételes áron!