Latvala folyamatosan készült a Szardínia Rallyra: 24 órás versennyel hangsúlyozta felkészültségét

Jari-Matti Latvala, a Toyota Gazoo Racing csapatfőnöke a múlt hétvégén rajthoz állt a Fuji 24 órás versenyen, ahol egy hidrogén hajtású…

Jari-Matti Latvala múlt hétvégén részt vett a Fuji 24 órás versenyen, ahol egy hidrogén hajtású Toyota GR Corolla H2-t vezetett a Toyota Gazoo Racing csapatában. A verseny a japán Super Taikyu sorozat része volt, ahol a Toyota egy hidrogén hajtású autóval is rajthoz állt, amelyet Japán autógyártója elnöke, Akio Toyoda és Jari-Matti Latvala is vezetett. Latvala 93 kört tett meg a versenyen, ezzel csapattársaival együtt az ST-Q kategória utolsó helyén zártak, de mégis hat másik kategóriában induló versenyzőt sikerült megelőzniük. Az abszolút győztes 773 kört, az ST-Q kategória győztese pedig 715 kört teljesített 24 óra alatt. Ez volt Latvala harmadik részvétele a versenyen, tavaly 358 kört ment csapattársaival.