A Norvég Bajnokság új bajnoka: Henning Solberg megtörte a hatalmas 18 éves nyeretlenségi szériát magyar autóval

Henning Solberg nyerte a hétvégi Hadeland Rallyt, így 18 év után tudott ismét futamot nyerni a Norvég Rally Bajnokságban, ráadásul…

Henning Solberg, a norvég rally versenyző nyerte a Hadeland Rallyt, amely során 18 év után tudott ismét futamot nyerni a Norvég Rally Bajnokságban. Ezen kívül ez az első győzelme egy magyar tulajdonú Skoda autóval. Solberg hosszú pályafutása során 58 norvég bajnoki versenyen vett részt, 30 alkalommal lett győztes és 44-szer állt dobogóra. Az idei év előtt azonban utoljára 2006-ban szerzett győzelmet, majd most a Hadeland Rallyn sikerült fél perc előnnyel nyernie a Topp-Cars Rally Team Skoda Fabia RS Rally2-es autójával. Ezzel a győzelemmel Solberg visszatért a norvég bajnokság vezetőjévé. Az 51 éves versenyző a Sigedalsrallyn elért harmadik helyével két verseny után a bajnokság élén áll.