Gryazin repíti az élen a horvát szezonkezdést, magyar versenyzők is remekelték az első napot

Nikolay Gryazin fél perces előnyre tett szert a horvát szezonnyitó Quattro River Rally első napján, míg a magyar versenyzők közül Kovács…

A Quattro River Rally első napján Nikolay Gryazin fél perces előnyre tett szert, míg Kovács Antal volt a leggyorsabb magyar versenyző. Gryazin és navigátora négy gyorsaságit nyertek Citroennel, míg a spanyol Pepe López két gyorsaságiban volt gyors Skodával. Gryazin 31.1 másodperc előnnyel vezet López előtt, míg harmadik a finn Lauri Joona – Janni Hussi páros. Kovács Antal az R5-ös Hyundai-jával a hatodik helyen végzett, a tavalyi horvát nemzetközi értékelés bajnokaként. Szilágyi János és Balai Róbert a hatodik helyen állnak a horvát nemzeti bajnokságban a Rally4-es Peugeot-jukkal. Gyarmati Ariel és Kocsis György defekttel zárták a második szakaszt, de végül az abszolút 52., nemzetközi értékelés 50. helyén fejezték be a napot Mitsubishi-jjel. Vasárnap további hat gyorsaságival folytatódik a verseny.