Dani Sordo készül kiaknázni a Portugál Rallyn szerzett első rajthely előnyét

Dani Sordo a tavalyi Japán Rally után tér vissza a WRC mezőnyébe, Portugáliában pedig rajthelyét kihasználva nyerni szeretne.

Dani Sordo a tavalyi Japán Rally után visszatér a WRC mezőnyébe, és Portugáliában az első napi rajthelyét kihasználva nyerni szeretne. Ez lesz Sordo első idei vb futama, az előző alkalommal Japánban az esős idő miatt korán befejeződött a versenye. A 41 éves spanyol pilóta a Portugál Rallyn a győzelmet célozza meg, és nagyon izgatottan várja az egyedi kihívást. Sordo korábban 15 alkalommal versenyzett Portugáliában, de még sosem sikerült neki nyernie, legjobb eredménye eddig a második hely volt, amit 2021-ben és tavaly ért el. A pilóta nagyon koncentrált a hétvégi versenyre, és reméli, hogy sikeresen szerepelhet a csapatnak, a győzelem a végső célja.