Banális félreértés és hihetetlen sportszerűség – emiatt nem lett bajnok korának egyik legnagyobbja

Napra pontosan 66 éve rendezték az 1958-as Portugál Nagydíjat, amelyen Stirling Moss előbb figyelmetlen, majd rendkívül sportszerű volt.

1958-ban, 66 éve ezen a napon rendezték a Portugál Nagydíjat Portóban, ahol Stirling Moss és Mike Hawthorn között dőlt el az első brit F1 világbajnoki cím sorsa. Az ikonikus versenyen Moss a pole-pozícióból indult, de az eső még veszélyesebbé tette a már maga is kockázatos pályát. A viadalon Hawthorn ismételten bosszantotta Moss-t, aki fékproblémákkal küzdve harmadikként lépett át a célvonalon. Moss végül mégis visszaengedte Hawthorn-t, aki ezzel megmentette a világbajnoki címét. A verseny legendás volt a kiszámíthatatlan körülményei miatt, és mai szemmel is megdöbbentő, milyen veszélyekkel néztek szembe a versenyzők ezen az ikonikus pályán.