Al Rajhi győzelme Argentínában felrázza a mezőnyt – Marokkóban dől el az idei vb cím sorsa

Yazeed Al Rajhi nyerte a Desafio Ruta 40 zárószakaszát és ezzel a tereprally vb idei negyedik versenyét is.

Yazeed Al Rajhi nyerte a Desafio Ruta 40 zárószakaszát, és ezzel a tereprally világbajnokság idei negyedik versenyét is megnyerte. Nasser Al-Attiyah a második helyen végzett, Marokkóban nem a Prodrive Hunterrel indul majd a címvédő. A motorosoknál Tosha Schareina nyerte a zárószakaszt, míg a versenyt Ricky Brabec nyerte. Yazeed Al Rajhi és navigátora, Timo Gottschalk 218 kilométeres speciálszakaszon 13 másodperces előnnyel kezdhették a zárónapot. Az izgalmas csatában Al-Attiyah majdnem eldöntötte a versenyt a negyedik szakaszon, de végül Al Rajhi fordított és 22 másodperccel nyert. A bajnokságban Al-Attiyah 25 pontos előnnyel áll Al Rajhi előtt, Moraes pedig 53 pont hátránnyal követi őket. Schareina és Brabec között szoros verseny alakult ki a motorosoknál, ahol végül Brabec diadalmaskodott a Desafio Ruta 40-n. A Honda csapat történelmet írt a versenyen a Rally2 győzelmével, ami eddig csak a KTM-nek sikerült.