Az „Ifj. Tóth János történelmi győzelme: A Miskolc Rally első versenye még mindig emlékezetes

30 évvel ezelőtt tért vissza Miskolc környékére a magyar rallysport első osztálya, és ezen a versenyen akár a bajnoki cím is…

30 évvel ezelőtt visszatért a magyar rallysport első osztálya Miskolc környékére, ahol dönthetett volna a bajnoki címről, de az ifj. Tóth János győzelme elhalasztotta a bajnokavatást. Miskolc központtal hosszú évek óta jellemzőek az első osztályú rally versenyek, és 1994-ben kezdődött a Miskolc Rally története. Az akkor rendezett Miskolc Rally rendkívül izgalmas volt, Ranga László egy győzelemmel akár a bajnoki címet is megszerezhette volna. Végül ifj. Tóth János és miskolci navigátora, Papp György győztek 58 másodperces előnnyel. Ranga László és Büki Ernő a második helyen végeztek hibák miatt, így a bajnoki címért a következő, pécsi Mecsek Rallyn kellett küzdeniök. A Miskolc Rally harmadik helyét Ferjáncz Attila és Tóth Csaba szerezték meg Ford Escort Cosworth-al.