20 éve: Alonso első győzelme és magyar sporttörténelmi pillanat a Hungaroringen

hosszabbra nyújtották, ami azt eredményezte, hogy a pálya hossza 4,382 kilométerre nőtt. Emellett a 9-es kanyarban is jelentős változtatások történtek, amelyek a verseny sebességét és szórakoztatóságát is növelték. A rajtrácson pedig történelmi pillanatoknak lehettünk tanúi, hiszen először állhatott rajthoz magyar pilóta az F1-ben. Zsolt Baumgartner egyhuzamban minden edzésen Q1-ben zárta az időmérőt, így a 20. helyről várhatta a rajtot. A versenyen sajnos ki kellett állnia a kigyulladt motortér miatt, de mindenesetre megírta a nevét a magyar autósport történetébe. A futamot végül Kimi Räikkönen nyerte, akit Juan Pablo Montoya és Fernando Alonso követett a dobogón. Ez volt Räikkönen második futamgyőzelme és a McLaren hatodik sikerének a szezonban.

Forrás: RallyCafe