Vettel egy kihalt tájra utazott, hogy Bottas stílusában, Mick Schumacher korábbi trükkjével versenyezzen

Valtteri Bottas hobbiját vette magára, úgy adta le a nevezését, mint egykoron Mick Schumacher, és a Lewis Hamilton rajtszámának megfelelő pozícióban ért célba. Ez volt Sebastian Vettel hétvégéje.

Sebastian Vettel, a négyszeres F1-es világbajnok, részt vett Norvégiában az Offroad Finnmark nevű kerékpárversenyen, álnéven nevezett be, elkerülve a nagy felhajtást. A versenyt felesége lánykori vezetéknevén, Sebastian Sprater néven futotta le, emlékeztetve ezzel Mick Schumacherre, aki hasonló módon járt el korábban. Vettel 8 óra, 55 perc és 12 másodperc alatt teljesítette a 150 km-es versenyt, a 44. helyen ért célba a 212 résztvevő közül, 16,8 km/órás átlagsebességgel. A finnmarki verseny a Forma-1 iránti újabb hobbija, az offroad kerékpározás iránti magas érdeklődése miatt kapott nagy figyelmet. Vettel visszafogottan, álmélkodás nélkül tekert be a célig az alacsony növényzetű, festői tájon.