Az elszánt Vesti ellenállása nem volt elegendő Pourchaire bajnoki címének visszaszerzéséhez

Kép forrása: Racingline

Miután Frederik Vesti megnyerte a tegnapi sprintfutamot, így a Formula 2 bajnoki címe a szezon utolsó versenyén dőlt el.

Frederik Vesti győzelmével és Theo Pourchaire remek versenyzésével eldőlt az idei Formula 2 bajnokság. Vesti az utolsó futamon 16 pontos hátránnyal állt Pourchaire mögött, ezért alternatív stratégiát választott, míg a francia a lágy keverékkel rajtolt. Pourchaire a bokszkiállás után számos pozíciót javított, míg Vesti csak az utolsó kiállása után tudott igazán harcba szállni. Egy virtuális biztonsági autós időszak után még össze is ütközött Zane Maloney-val, így Pourchaire végül az 5. helyen zárt. A mindössze 20 éves francia ezzel a hetedik Formula 2 bajnok lett Leclerc, Russell, de Vries, Schumacher, Piastri és Drugovich után.