A nyugtalanság keserű íze: Megloptak!

Felipe Massa dühe nem csillapodik az FIA és az F1 irányába, úgy érzi meglopták, mikor nem neki adták a bajnoki címet.

Felipe Massa nem nyugszik, és továbbra is harcol az FIA és az F1 ellen. Ő úgy érzi, hogy meglopták, amikor nem ő kapta meg a bajnoki címet. 2008-ban reális esélye volt arra, hogy az első helyen végezze az egyéni listán. Az első Szingapúri Nagydíj eseményei azonban keresztülhúzták a számításait. Nelson Piquet Jr. a csapatfőnöke utasítására szándékosan karambolozott, hogy segítse Fernando Alonsót, a csapattársát. Alonso meg is nyerte a futamot, míg Massa sok időt veszített és végül az utolsó helyen ért célba. Felipe Massa azt is tudomására hozta, hogy a főnökei már 2008 végén értesültek a Flavio Briatoréék által elkövetett csalásról. Azonban a bajnoki trófeát már átadták Lewis Hamiltonnak, és a változatosság kedvéért az FIA és az F1 úgy döntöttek, hogy nem tesznek semmit az ügyben. Massa egy ügyvédi csapatot fogadott fel és küzdelmet indított a sportág ellen. Azonban a Ferrari nem kíván állást foglalni az ügyben. Massa azt szeretné elérni, hogy a 2008-as Szingapúri Nagydíj eredményét érvénytelenítsék, ezzel pedig a bajnoki cím a kezébe kerülne. Az első határidő már lejárt, de az ex-versenyző ügyvédi csapata meghosszabbította az időpontot. Ha az F1 nem reagál november 15-ig, akkor Massa perre viszi az ügyet. A Forma-1 sportszabályzata szerint azonban a versenyidény lezárása után nem lehet fellebbezni a végeredmény ellen.

Forrás: Racingline