Az ifjú tehetség elleni izgalmas küzdelem: 16 éves Hamilton vs. négyszeres világbajnok Schumacher (videó)

Kép forrása: Racingline

22 éve ezen a napon találkozott először egymással Lewis Hamilton és Michael Schumacher. Akkor talán még egyikük sem gondolta, hogy mindketten hétszeres világbajnokok lesznek.

Michael Schumacher 2001. október 28-án szülővárosában, gokart-világbajnoki futamon versenyzett először Lewis Hamilton ellen. Ekkor még csak jó gokartosok voltak, hiszen Schumacher már négyszeres Forma-1-es világbajnok volt, míg Hamilton csak 16 éves. Schumacher dominálta a szabadedzéseket és új körrekordot állított fel, de pechére az időmérőn esőben kellett mennie, és csak a 22. rajtkockából kezdhetett. A versenyek során remek felzárkózást mutatott be, és a második főfutamon a harmadik helyen végzett. Hamilton elismerte, hogy Schumacher nagyon erős versenyző, és ha ilyen tempóban fejlődik tovább, eljut majd az F1-be. Talán nem is sejtették, hogy később mindketten hétszeres F1-es világbajnokok lesznek.

Forrás: Racingline