Sérülés miatt nem lehetett világbajnok, csapatvezetőként lett sikeres Talmácsi egykori ellenfele – P1race.hu

Mirko Giansanti ma lenne 47 éves, de sajnos már nincs köztünk, mert augusztus elején elhunyt. Pilóta volt tíz szezonon keresztül a gyorsaságimotoros-világbajnokságon, és bár nem nyert versenyt, egyszer vezette az összetettet. Később csapatvezetőként vált sikeresvé a Supersport-vb-n. Giansanti karrierje során 125 köbcentiméteres, 250-es és kisebb kategóriákban is versenyzett, és néhány alkalommal részt vett a Supersport-vb-n. Mindig Hondával vagy Apriliával indult, és legjobb eredményei közé tartozik négy dobogós helyezés és egy futamgyőzelem a Moto2-es Európa-bajnokságon.

Forrás: P1race