Bagnaia meglepetésgyőzelme az Asseni MotoGP nyitányán a címvédő Márquez előtt

Fabio Di Giannantonio motorozta a legjobb időt, de nem ő, hanem Francesco Bagnaia kezdte az élen a Holland TT hétvégéjét a MotoGP-ben.

Francesco Bagnaia végzett az élen a Holland TT első szabadedzésén Marc Márquez előtt, mivel Fabio Di Giannantonio körét elvették. Raúl Fernández és Fabio Quartararo zárták a dobogós helyeket, míg a legjobb KTM csak a kilencedik pozíciót szerezte meg. A Moto3 és a Moto2 után a MotoGP is véget ért a nyári szünetnek, így a versenyzők ismét pályára gurultak. Az események során több pilóta is javított az időkön, és végül Bagnaia uralta az élmezőnyt, számos sorozatban csökkentve a köridejét. A tréning során voltak balesetek és technikai problémák, de végül Bagnaia állt az élen 1:32.411-gyel, megelőzve Márquezt és Viñalest. A versenyzők felkészültek a véghajrára, amely kiemelt fontosságú volt az eredmények szempontjából.