„Rossi fényes debütálása az Endurance Világbajnokságon”

Kategóriája negyedik helyén végzett Valentino Rossi 46-os rajtszámmal induló egysége az Endurance Világbajnokság szezonnyitóján.

Az Endurance Világbajnokság szezonnyitóját szombaton rendezték meg, ahol Valentino Rossi a WRT csapat 46-os autójával versenyzett, és végül a negyedik helyen zárt. A MotoGP-ből visszavonuló Rossi az autóversenyzői pályafutását építi, idén már az Endurance Világbajnokságon is indul. Rossi a WRT csapat színeiben versenyez, és a BMW M4 GT3 volánját al-Harti és Martin társaival osztja meg. A szezonnyitón a 46-os autó a kilencedik rajtpozícióból indult, és végül negyedik helyen ért célba a kategóriájában. Rossi nagyon izgatott volt az első futamán, jó tempót diktált az első etapban, majd a másodikban nehezebb volt számára a verseny, de élvezte az egészet. A futam második felében Rossi és Martin váltották egymást a kormánynál, sokáig a harmadik helyen haladtak, de végül a negyedik helyen végeztek a dobogó közelében.„Nagyon jó dolog egy negyedik helyezéssel kezdeni a szezont, tényleg elég jó, de nagy kár, hogy hiába voltunk közel a dobogóhoz, végül nem tudtunk felállni rá. Ezt hibátlan versenynek tartjuk, és a csapat nagyszerű munkát végzett a bokszban. Csak egy nagyon kis plusz sebesség hiányzott a dobogóhoz.”