Sötét árnyak az életét fenyegették, majd tragikus sorsra jutott a vb-futamgyőztes

Éppen 80 éve született Kim Newcombe, aki futamot nyert a királykategóriában, de nem sokkal később balesetben életét vesztette.

Kim Newcombe az első új-zélandi motorversenyző volt, aki futamot nyert a gyorsaságimotoros-világbajnokságon. Ő részt vett a motorok fejlesztésében is, és sikereket ért el a 500 köbcentiméteres kategóriában. Sajnos élete tragikusan rövidre sikerült, amikor halálos balesetet szenvedett. Newcombe családja Aucklandba költözött, ahol motorszerelői tanulmányokat végzett, majd Ausztráliába utazott, majd Európába került. Fejlesztőként dolgozott és versenyzett a König motorkerékpárban. Rövid, de eredményes pályafutása alatt több versenyt megnyert és dobogóra állhatott.