Marc Márquez 1043 nap után újra főfutamot nyert, öccse és Bagnaia csatája csúnya bukással zárult

Marc Márquez nyerte az Aragóniai Nagydíjat Jorge Martín és Pedro Acosta előtt, Francesco Bagnaia és Álex Márquez összeütköztek.

Marc Márquez győzött az Aragóniai Nagydíjon a MotoGP-ben, megszakítva hosszú sikertelenségi sorozatát. A második helyen Jorge Martín ért célba, míg Pedro Acosta lett a harmadik. Francesco Bagnaia csatázott a harmadik helyért Álex Márquezzel, ami végül egy ütközéssel és orvosi ellátást követelt. A Moto3 és Moto2 futamok után zárult az Aragóniai Nagydíj a MotoGP főversenyével, ahol Marc Márquez pályafutásának nyolcadik győzelmét aratta. Az eseményekben jelentős szerepet játszottak a versenyzők közötti pozícióváltások és a technikai hibák.